Dermamelan®

Problem plam barwnikowych jest współcześnie bardzo rozległy. Starzenie się skóry jako wynik częstej i nadmiernej ekspozycji słonecznej, przebarwienia o podłożu hormonalnym, ciemne plamy na dłoniach i przedramionach to powód, dla którego coraz więcej osób zgłasza się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.
Za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów przerywających proces gromadzenia się melaniny można rozwiązać ten kłopot. Kuracja DERMAMELAN® umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przywraca skórze gładkość i blask.
Laboratorium Mesoestetic® dzięki wieloletniej współpracy ze specjalistami w zakresie Medycyny Estetycznej i Dermatologii ma ogromne doświadczenie w zakresie tworzenia produktów o działaniu depigmentacyjnym. Laboratorium Mesoestetic® ciągle zgłębia zdobytą w tym zakresie wiedzę, a to zaowocowało stworzeniem preparatu nowej generacji w leczeniu przebarwień jakim jest DERMAMELAN®.
Jednorazowa kuracja DERMAMELAN® pozwala na uzyskanie efektów zbliżonych do efektów uzyskanych po kuracji Amelan, przy większym profilu bezpieczeństwa.
Program terapii DERMAMELAN® jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry.
Głównym wskazaniem podobnie jak w przypadku Cosmelanu® jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym (melasma).
Mechanizm działania DERMAMELAN® jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowy enzym w procesie formacji melaniny. Kilka z substancji obecnych w DERMAMELAN® działa przez blokowanie tego enzymu, lub odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu.
Zarówno maska jak i krem DERMAMELAN® zawierają ten sam skład jakościowy. Wyższa koncentracja substancji depigmentujących znajduje się w masce.