Botox - leczenie nadpotliwości

Botox - leczenie nadpotliwości. Jest to zabieg podania toksyny botulinowej w obszarach nadmiernego pocenia. Mimo iż pocenie jest prawidłowym procesem organizmu, nadmierne wydzielanie potu jest niezmiernie kłopotliwe. Osoby cierpiące na nadpotliwość wiedzą jak dolegliwość ta jest uciążliwa w życiu codziennym, zwłaszcza, że często towarzyszy jej nieprzyjemny zapach, powstający w wyniku rozkładu potu przez bakterie. Nadmierne wydzielanie potu wyzwalają rożnego rodzaju bodźce: wysoka temperatura otoczenia, emocje, stres.

 

W jakich okolicach stosujemy zabieg?

 

- dłonie
- stopy
- pachy

Przebieg zabiegu

 

Przed rozpoczęciem zabiegu należy dokładnie określić pole nadmiernej potliwości. Najczęściej miejsca wymagające podania botuliny pokrywają się w sposób widoczny kropelkami potu. Jednak niekiedy dokładne zidentyfikowanie tego pola jest niezmiernie trudne. W tym celu stosuje się tzw. test jodowo-skrobiowy (test Minora). Polega on na posmarowaniu danego miejsca jodyną, a następnie posypaniu skrobią ziemniaczaną. Poszukiwane obszary po kilku - kilkunastu sekundach ciemnieją. Ciemne pola świadczą o skupiskach gruczołów potowych. 
Następnie skórę znieczula się kremem Emla i wstrzykuje do skóry odpowiednią dawkę toksyny botulinowej. Po czym następuje blokada działania nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe - to zapobiega nadmiernemu wydzielaniu przez nie potu. Widoczny efekt działania zabiegu pojawia się po 24 godzinach do 7 dni. 
Zabieg trwa około 30 minut.

Efekty

 

Zabieg jest dobrze tolerowany przez wszystkich pacjentów.
Efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Zabieg przywraca pacjentom olbrzymi komfort życia i wykonywania zawodu!